Tucson NX4 1.6 TGDi 110kw - sklbanie/cukanie motorom

Používateľov profilový obrázok
Dominik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31. Mája 2023, 11:33
Bydlisko: Streženice

Tucson NX4 1.6 TGDi 110kw - sklbanie/cukanie motorom

Príspevok od používateľa Dominik » 31. Mája 2023, 11:41

Ahojte,
mám úplne nového Tucsona r.v. 2023 1.6 TGDi 110kw manuál, najazdených cca 5500 km a pri pridávaní a uberaní plynu mi trochu šklbe/cuká s motorom. Neviete čím to môže byť? Plánujem, že navštívim servis, ale rád by som zistil, či podobný problém nemá aj niekto iný, resp. ak to riešil, tak v čom bol problém.
Čítal som o tomto probléme aj iné články, ale vždy sa jednalo o autá, ktoré už majú čo to najazdené, nie úplne nové auto.
Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Používateľov profilový obrázok
Dominik
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31. Mája 2023, 11:33
Bydlisko: Streženice

Re: Tucson NX4 1.6 TGDi 110kw - sklbanie/cukanie motorom

Príspevok od používateľa Dominik » 11. Januára 2024, 19:01

Zajtra idem na prvú garancnu prehliadku, keďže budem mať za chvíľku 15 000 km. Dnes som skontroloval hladinu oleja a zacítil som benzín. Ďalšia vec čo sa začala prejavovať je, že pri rannom štarte je cítiť niečo spálené. Bol som s daným problémom, ktorý popisujem vyššie v servise, ale tam mi len povedali, že diagnostika neukázala žiadnu chybu a všetko je v poriadku. Som zvedavý, že čo mi na to zajtra povedia v servise a či sa tým budú zaoberať.

Používateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 17. Októbra 2019, 10:21
Bydlisko: Dunajská Lužná
Kontaktovať používateľa:

Re: Tucson NX4 1.6 TGDi 110kw - sklbanie/cukanie motorom

Príspevok od používateľa Patrik » 11. Januára 2024, 19:26

Ake dlhe trasy jazdis? Ak si citil benzin v oleji, tak zrejme ho dobre nespaluje pretoze jazdis kratke trasy, kedy sa nestihne poriadne zahriat motor.
Hyundai i30 Fastback N Line+

Napísať odpoveď

Návrat na "Tucson 3. gen, NX4 (2020 - )"