Starostlivosť o plasty v interiéri

Vaše skúsenosti, návody, odporúčania na autokozmetiku a Vaše práce.
TominoTomi
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 5. Novembra 2019, 04:12

Starostlivosť o plasty v interiéri

Príspevok od používateľa TominoTomi » 28. Decembra 2020, 12:51

Ahojte, tak som si znova našiel chvíľku času na napísanie pár viet ohľadom interiéru. Napíšem to tak, aby ste si aj Vy hocikde vedeli urobiť interiér tak, aby bol čistý a mali ste z neho radosť. Základom je zbaviť ho hrubej špiny a prachu. Takže ako prvé treba všetko dobre povysávať. Ideálne je mať vysávač s kefkou, štrbinový nádstavec a štetec.Ideálne je, keď si vyberieme všetky voľne ležiace predmety. Vysávať treba strop, prístrojovú dosku, výduchy ventilácie, priehradky, dverové tapacíre, koberce a sedadlá. Nezabudneme nič otvoriť a pomôcť si štetcom. Keď máme dobre povysávaný interiér, tak sa môžeme pustiť do čistenia. Za mňa osobne je najlepším čističom GreenStar, nariedený 1:10 do rozprašovača. https://vscardetail.sk/koch-chemie-gree ... ic-apc/p58 K tomu potrebujeme štetec a mikrovláknovú utierku (prípadne tyčinku do ucha, kefku, prípadne iné pomôcky na rôzne štrbiny a zákutia). GS nastriekame na povrch a štetcom narušíme špinu, prejdeme takto všetky povrchy, výduchy, clonky, koľajnice sedadiel, volant, páčky a pod. Čistíme to po častiach a vždy všetko dôkladne vysušíme. Koberce môžeme aj prekefkovať, ale pokiaľ nemáte extraktor na vytiahnutie vody, tak to moc nepremáčajte, aby Vám to následne nezatuchlo v uzatvorenom priestore. Ak máme všetko dobre vyčistené a vysušené, tak to znova komplet celé prevysávame, rovnako ako na začiatku. Potom sa môžeme pustiť do impregnácie plastových povrchov. Každý má rád iný vzhľad povrchu (lesk, mat). Za mňa je prirodzený alebo matných povrch najkrajší. Veľmi dobrým produktom za super cenu je Topstar od Kochchemie. https://vscardetail.sk/koch-chemie-top- ... -matny/p34 Ten si aplikujeme na penový alebo mikrovláknový aplikátor a nanesieme rovnomernú vrstvu na všetky plastové povrchy. Necháme pôsobiť a následne zotrieme mikrovláknovou utierkou, tak aby nám neostali fľaky. Displeje, budíky, zrkadlá a okná doleštíme nakoniec napríklad čističom na okná a čistou utierkou, samozrejme jemne tak, aby sa nepoškriabali. Pri celom interiéri si môžeme pomáhať led lampou tak, aby sme videli všetky detailíky a na nič nezabudli. Výrobkov na čistenie aj impregnáciu je veľa, takže ak by ste potrebovali doporučiť alebo poradiť, tak sa kľudne pýtajte. Snažil som sa to sem písať čo najjľahšie. Ak sa Vám do toho nechce, tak to kľudne doneste a urobíme to za Vás o niečo zložitejšie a detailnejšie :)

Návrat na "Detailing"