Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Majcus » 15. Novembra 2020, 16:13

Patrik napísal:
9. Novembra 2020, 07:42
Sorry, zle som sa vyjadril. Myslel som nejakú neoriginálne náhradu.
Tak sa zdá, že problémom je asi to vehicle speed a nie tak kamera. Jej zapojenie je teda správne a rádio si ju vie samo detekovať. AVN, čiže 8 palcové rádio, nedostáva nijaký signál o tom, kedy je v stave R čím by zaplo kameru na displeji. Všetko ostatné ale detekuje. Vid video.

Video ako 8" AVN detekuje rôzne stavy až na stupeň R. (Neskúšal som priamu jazdu, či vôbec detekuje rýchlosť)




Pri zaredenom stupni P (P-Position ON)
Obrázok

Pri zaradenom stupni R (P-Position Off, tu by malo dať Rear Gear na ON ale je to v Off [0])
Obrázok

Pri zaradenom stupni D
Obrázok

Detekcia kamery pri zapojení pôvodných káblov, ktoré vedú priamo na 5" Audio rádio.
Obrázok

Detekcia kamery pri zapojení adptéru káblov, ktoré sú napinované na 8" AVN rádio.
Obrázok

Čiže, AVN si samo detekuje kameru ako v tomto prípade je vidieť. Čo je podstatné je, či dostane ted signál o tom či je v R zaradená rýchlosť a či detekuje rýchlosť. Neviem čo v schéme SD436-1 by mohlo mať za následok takú zmenu kde je pre AVN 4 pin a pre Audio 3 pin keď to je tak zakreslené, že to v konečnom dôsledku by mohlo byť jedno.

Čiže kamera, je správne napinovaná a nemá nato vplyv a netreba riešiť Camera detect pin. Skôr čiste naozaj je to o tom Vehicle speed.

SD436-1 schema a connector JM05
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a Majcus v 15. Novembra 2020, 23:26, upravené celkom 3 krát.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Majcus » 15. Novembra 2020, 16:34

Patrik napísal:
1. Augusta 2020, 14:19
Niekde som cital, že by k rádiu bolo potrebné zohnať aj samotný USB konektor, pretože je inak zapojený a pravdepodobne nepojde zrkadlenie. Ale toto neviem potvrdiť. Nastavenie času na rádiu bez navi je manuálne.


42D8433C-EB01-4576-81BD-6F3D3C92D6FE.jpeg
Vieš sa prosím ťa dostať do inžinierského módu a tam v časti Simple info potvrdiť, že ak zaradíš R tak ti hodí Rear Gear zo stavu Off [0] na On?

Návod ako sa dotať do inžinierského menu.


Treba poklepať 5x vľavo a 4x vpravo.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Používateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 17. Októbra 2019, 10:21
Bydlisko: Dunajská Lužná
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Patrik » 15. Novembra 2020, 20:58

Mam radio s navigaciou a nejak sa mi tam nedari dostat po poslednej aktualizacii :(
Hyundai i30 Fastback N Line+

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Majcus » 15. Novembra 2020, 22:57

Patrik napísal:
15. Novembra 2020, 20:58
Mam radio s navigaciou a nejak sa mi tam nedari dostat po poslednej aktualizacii :(
Och nevadi ale dakujem. Musim teda najst niekoho, kto ma prave AVN bez NAVI. Tam sa tusim asi aktualizacie nejako nerobili.

Kazdopadne pozrel som si ten adapter co som si urobil a popravde nemal zapojene na Connectore B 32 s 33. Este to by mohol byt problem. Ked to toto neporiesi tak neviem nateraz ako z palubovky budikov dostat zaradeny stupen do radia. Ten zapina a vypina displej na kameru.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Používateľov profilový obrázok
Majcus
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 19. Júla 2020, 22:00

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Majcus » 16. Novembra 2020, 18:18

Písal som to na facebooku ale predsa napíšem aj sem. Podarilo sa!

Problém je v tom, že schéma kde sú vypísané piny pre konektory A aj B pri 8 palcovom rádiu, čiže AVN (či už Navi alebo bez) má zle zapísaný pin Fuse na pine 32 konektor B. Správne je na tomto rádiu na konektore B na pine 33.

Funguje všetko ako má ba dokonca čiastočne funguje aj USB! Čo je na ňom neschopné je to, že sem tam sa odpojí a sem tam sa nezapojí, teda nespojí s telefónom. (Možno treba naozaj veľmi kvalitne urobiť spoje káblov)

Každopádne je to paráda. Prikladám fotky ako dôkaz. :)

PS: Jazdil som s ním aj po meste a nepíše to hlášku o tom, že sa musí používať len pri zapnutom motore. Odpojil som taktiež všetky piny, ktoré rádio neberie a to camera detect a reserve nech tam náhodou zbytočne nečetie nejaký prúd a nezahrieva rádio.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI

Používateľov profilový obrázok
Admin
Site Admin
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 16. Októbra 2019, 23:59
Answers: 1
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa Admin » 16. Novembra 2020, 18:39

Tak toto je mega 8-)
Nežiadajte ma prosím o pomoc cez súkromnú správu. Ďakujem.

jaca1971pl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18. Augusta 2021, 22:36

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Príspevok od používateľa jaca1971pl » 18. Augusta 2021, 22:38

Srdečne vítam Dnes som namiesto 5 palcov umiestnil 8 palcové rádio bez navigácie. a všetko fungovalo, telefón funguje s auto Androidom. Mám problém s nastavením času a dátumu. možnosť zmeny času je deaktivovaná. rádio píše o nemožnosti nastaviť čas kvôli GPS. a nemá GPS. Existuje na to riešenie. Ďakujem za pomoc Jacek

Napísať odpoveď

Návrat na "i30 3. gen (2017 - )"