Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Zamir
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 5. Augusta 2021, 18:39

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa Zamir » 9. Augusta 2021, 08:16

Auto bolo pred 5tis km na garancnej, kde menili aj vsetky filtre. Ale mozem dat kuknut.

Tomasz
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24. Septembra 2021, 18:52

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa Tomasz » 24. Septembra 2021, 19:23

my máme 1,6 -103 kW diesel PDE (asi GDi), posledných 2-3 mesiace si všímam že pri stabilnej rýchlosti 70-90 v 4.alebo5. stupni otáčky cca 1700-1800, ak chcem zrýchliť, motor trocha seká/cuká s autom tak 2-3 sekundy a potom funguje normálne.
Čo to predznačuje, na čo sa treba pripraviť alebo preveriť v servise? máme najazdených cca 62.500km
dosť pravdepodobne stým nesúvisí, ale žhaviče sme menili v zime.

TominoTomi
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 5. Novembra 2019, 04:12

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa TominoTomi » 25. Septembra 2021, 15:25

Tak skoro bolo treba meniť žhaviče??😱😱 no určite by som navštívil servis.. ale ako prvé by som možno skúsil natankovať lepšie palivo, alebo dať aditívum. Diesle sú náchylnejšie na všetko.

honzo
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20. Januára 2022, 09:09

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa honzo » 28. Januára 2022, 16:08

Motor 1.4 t-gdi, 7dct automat. Pri servise po 75tis menene sviecky, nasledne po najazdeni cca 1tis km auto pri prudkom zosliapnuti zacalo "cukat" a zacala blikat kontrolka "chyba motora". Po dvoch tyzdnoch svietila uz pernamentne. V servise nasledne vymenili vstrekovaciu trysku, co situaciu nevyriesilo. Stale sa motor tvaril, akoby bezal len na tri valce. Nasledne este raz vymenili jednu "novu" sviecku. Verim, ze teraz uz bude pokoj.

Používateľov profilový obrázok
ramon302010
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11. Októbra 2021, 10:26

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa ramon302010 » 10. Decembra 2022, 17:34

Nazdar ľudia,
trochu neskôr, ale napíšem aj ja svoju skúsenosť. Mne to začalo robiť pri 60tkm, cestou na dovolenku. Nejako sme cestu zvládli, začalo sa to trochu zhoršovať, tak som auto 2 mesiace pred koncom záruky objednal na piatu garančku, kde vymenili sviečky, ale nepomohlo to. Auto išlo zasa do servisu a v rámci záruky boli vymenené: všetky ventily, sedlá ventilov, sanie, turbo, jedna cievka zapaľovania, kopec tesnení a ďalších drobností. Dôvodom bol karbón. Silne zakarbónovaný motor. Tankujem výlučne E5 benzín, na tej istej prémiovej pumpe. Dôvodom bol možno štýl jazdy, možno to, že som nikdy nepoužíval žiadne aditívum. Teraz nepozerám na spotrebu a používam aditívum. Každopádne tieto motory sú náchylné na tvorbu karbónu a to spôsobuje cukanie pri prudkom zrýchľovaní.
i30 WGN 1,4T-GDi STYLE RLED POLAR WHITE 6.st

lambada
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Mája 2023, 10:33

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa lambada » 5. Mája 2023, 12:01

ramon302010 napísal:
10. Decembra 2022, 17:34
Nazdar ľudia,
trochu neskôr, ale napíšem aj ja svoju skúsenosť. Mne to začalo robiť pri 60tkm, cestou na dovolenku. Nejako sme cestu zvládli, začalo sa to trochu zhoršovať, tak som auto 2 mesiace pred koncom záruky objednal na piatu garančku, kde vymenili sviečky, ale nepomohlo to. Auto išlo zasa do servisu a v rámci záruky boli vymenené: všetky ventily, sedlá ventilov, sanie, turbo, jedna cievka zapaľovania, kopec tesnení a ďalších drobností. Dôvodom bol karbón. Silne zakarbónovaný motor. Tankujem výlučne E5 benzín, na tej istej prémiovej pumpe. Dôvodom bol možno štýl jazdy, možno to, že som nikdy nepoužíval žiadne aditívum. Teraz nepozerám na spotrebu a používam aditívum. Každopádne tieto motory sú náchylné na tvorbu karbónu a to spôsobuje cukanie pri prudkom zrýchľovaní.
Zdravim vas.
Momentalne riesim podobny problem. Mam totozny motor no najazdene podstatne viac 150 000 km a vek 4 roky. Posledne dva mesiace len reklamujem trhanie motora a blikanie zltej kontrolky motora . Mam za sebou 4 reklamacie . Dva krat vymenili vsetky zapalovacie sviecky a jednu zapalovaciu cievku. Ziadne zlepsenie. Posledny krat ma museli odtiahnut z dialnice priamo do servisu. Tak trhalo z motorom. Po tyzdni v servise mi oznamili ze mam karbon v potrubi. Ze budu davat dole hlavu valcov. Tak som strasne zvedavy ci tento servis odstrani tento problem.

Elovič
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28. Júna 2023, 09:30

Re: Cukanie motora pri akceleracii, bliknutie kontrolky motora

Príspevok od používateľa Elovič » 28. Júna 2023, 09:38

Zamir napísal:
5. Augusta 2021, 18:57
Zdravim. Ja mam 1,6 diesel, 81kw, 2018, 95tis km, manual, mne ked idem na dvojke pomaly, trha autom, ked pridam, ide dobre. Robi to hlavne ked som v kolone...tak isto jazda mestom na stvorke od 50 do 57 km/h, auto strasne duni, musim ist na trojke. Ma niekto podobny problem?
Zdravím, ako sa vám podarilo odstrániť tento problém s cukanim?

Napísať odpoveď

Návrat na "i30 3. gen (2017 - )"