SantaFe Adaptivny Tempomat spomalovanie do kopca

Sindo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12. Októbra 2023, 13:36

SantaFe Adaptivny Tempomat spomalovanie do kopca

Príspevok od používateľa Sindo » 12. Októbra 2023, 13:58

Zdravim vsetkych. Mam takuto otazocku. Moje SantaFe (rv 2020) ked nastavim adaptivny tempomat na urcitu rychlost...povedzme 130 km/h tak na rovine udrziava tuto rychlost v podstate presne (+-1 km/h). Avsak akonahle pride co i len mierne stupanie tak rychlost zacne pomalicky klesat aj o 8 km/h cize v nasom pripade na 122 km/h. Tuto znizenu rychlost drzi kludne aj niekolko desiatok sekund. Potom sa nahle akoby spamata ... podradi na siedny stupen a rychlo dobehne na prednastavenu rychlost 130 km/h potom preradi na 8smy stupen a dalej uz ide normalne prednastavenou rychlostou. Problem nemoze byt v tom, zeby nemal dost vykonu na 8smom stupni lebo na nom kludne taha do toho kopca aj ked na ten kopec zvacsuje. Myslel som este ze to moze byt ECO rezimom ale nie sprava sa tak aj pri normalnom rezime. Je to dost otravne hlavne ked idete v lavom pruhu a za vami su auta a vy zacnete nechcene spomalovat. Volal som aj do Hyundai-u a povedali mi ze je to normalne ... neviem teda ale mne sa to nezda normalne napriklad moja moja I40-tka to nerobila..... drzala rychlost presne. Nemal niekto z Vas podobny problem? Ak ano ako ste ho riesili? Prosim poradte. Dakujem krasne.

kosto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 5. Decembra 2022, 10:03

Re: SantaFe Adaptivny Tempomat spomalovanie do kopca

Príspevok od používateľa kosto » 24. Októbra 2023, 14:44

Mne spomali max. o 2km/h ak nevladze na zvoleny stupen do kopca a potom podradi.

Toto vyzera na nejaku chybu v software riadiacej jednotky prevodovky.
Hyundai Santa Fe, 2.2CRDi, 4WD, Smart, 2023?

Napísať odpoveď

Návrat na "Santa Fe 4. gen (2018 - )"